Kim jesteśmy?

Pomagamy dzieciom angażować ich ciała i umysły poprzez zabawę i zajęcia edukacyjne.

Wizja

Wiecie, co jest super podczas nauki? Zabawa! Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, a szczególnie kiedy same czegoś doświadczają. W edukacji najważniejszy jest entuzjazm, to dzięki niemu nauka jest pełna przygód! Wszystko jest wtedy ciekawe i fascynujące. Dlatego zależy nam na stworzeniu szczęśliwego i bezpiecznego środowiska, w którym maluchy mogą się swobodnie rozwijać.

Misja

W naszym przedszkolu tworzymy środowisko pełnej akceptacji, wyrozumiałości, bezpieczeństwa oraz braku ocen, w którym możliwy jest rozwój najmłodszych. Doskonale wiemy, że o wyznaczone granice należy się troszczyć, a nie walczyć o nie wyznaczając kary i nagrody.

Nasi nauczyciele asystują i towarzyszą dzieciom w ich naturalnej drodze uczenia się, ale ich nie wyręczają. Wszystko po to, aby pomóc przedszkolakom rozwijać się w sposób, który jest dla niego najlepszy.

h-02
h-09

Społeczność

Zapraszamy dzieci od 2,5 roku życia. Grupy są kamerlane – 14 dzieci, dzięki czemu każde dziecko otrzyma optymalną ilość uwagi. Przestrzeń placówki jest przystosowana w przejrzysty sposób. Nasze sale są pełne zabawek przyjaznych dzieciom, tak aby podczas nawet swobodnej zabawy mogły rozwijać się i poznawać otaczający je świat.

Planujemy szereg spotkań i szkoleń dla rodziców oraz przygotowanie warsztatów, które będą odbywały się razem z dziećmi, abyśmy mogli się wspólnie uczyć i bawić. Zajęcia dodatkowe, które znajdą się w naszej ofercie, zostaną wybrane w porozumieniu z rodzicami oraz dostosowane do potrzeb i pasji Waszych dzieci.

Ewa Grabowska-Klinkosz

Właściciel przedszkola

Z wykształcenia jestem psychologiem i psychoterapeutką, z praktycznym doświadczeniem w pracy pedagogicznej i psychologicznej.

Ukończyłam studia psychologiczne magisterskie na UG, w kolejnych latach zdobywałam doświadczenie oraz poszerzałam swoje kwalifikacje podczas licznych szkoleń i kursów (ukończyłam między innymi 4-letnie studium psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, studia podyplomowe z coachingu).

Prywatnie jestem osobą spełnioną – mam wspaniałego męża i dwóch niesamowitych – choć potrafiących kreatywnie pozbawić mnie resztek energii – synów. Uwielbiam wyzwania, staram się aktywnie spędzać czas i korzystać z każdej cennej chwili z moimi najbliższymi.

Paulina Konarczuk

Psycholog przedszkola

Psycholog dziecięcy z wieloletnim doświadczeniem, terapeuta integracji sensorycznej. Specjalizuję się w prowadzeniu terapii dzieci, prowadzę konsultacje z rodzicami z zakresu kompetencji wychowawczych oraz terapię integracji sensorycznej. Przez 7 lat pracowałam jako psycholog w Przedszkolu Specjalnym w Elblągu i prowadziłam indywidualne zajęcia z dziećmi: z autyzmem, z upośledzeniem umysłowym oraz z dziećmi w normie z zaburzeniami rozwojowymi w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Współprowadziłam również punkt konsultacyjny celem rozpoznania zaburzeń u dzieci i wskazania rodzicom odpowiednich działań.

Joanna Trypaluk

Pomoc nauczyciela

Nazywam się Joanna Trypaluk. Z A-kuku jestem związana od 5 lat. Byłam opiekunką dzieci w wieku 1-3. Skończyłam studia pedagogiczne na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, aktualnie podjęłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (nauczycielska). Jestem trenerem 1 stopnia i prowadzę zajęcia z marki Sensoplastyka. Ukończyłam szkolenie ArteMindfulness, oraz NVC Wprowadzenie do komunikacji Empatycznej. Uczestniczyłam w warsztatach Porozumienie bez przemocy i tymi zasadami kieruję się w życiu codziennym. Prywatnie jestem szczęśliwą i spełnioną żoną i Mamą już 11letniego Alanka. Pasjonuje mnie daleki wschód. Indie kolebka Jogi. Idąc w tym kierunku ukończyłam kursy- Joga dla dzieci – ćwiczenia wzmacniające koncentracje i redukujące stres. Pasjonuję się grą na Kalimbie co również robię w pracy z dziećmi.

Anna Ziemba

Pomoc nauczyciela

Nazywam się Ania, jestem absolwentką Pedagogiki ze specjalizacją pedagogika resocjalizacyjna. Kształcę się nadal w kierunku pedagogiki szkolnej z socjoterapią i terapią pedagogiczną. Praca z dziećmi sprawia mi dużo radości i satysfakcji. Bardzo lubię prowadzić zajęcia z dziećmi a w szczególności zajęcia plastyczne i ogólnorozwojowe.  Odbyłam kurs NVC – Porozumienia bez Przemocy. Bardzo zainspirował mnie „język żyrafy” także ciągle staram się pogłębiać zdobytą wiedzę. Prywatnie jestem mamą 3 letniej dziewczynki więc mój świat kręci się wokół mojego małego człowieka 🙂